ECPA

"Edward Cope" Paleontológiai Alapitvány/"Edward Cope" Paleontological Foundation

Edward Cope

 

Az amerikai őslénykutató 1840-ben született az USA-beli Philadelphiában. Már gyermekkorában is érdekelte a természettudomány. Abban az évben, mikor Charles Darwin Európában megjeleníti a A fajok eredete c. művét (1859), a szalamadrafélékről készített tanulmányt a philadelphiai Természettudományi Akadémia számára. A Pennysilvania Egyetemen tanult, majd Európában, illetve utazásokat végzett a kontinensen. A Haveford Főiskola professzora 1864-1867 között, a Természettudományi Akadémia kurátora 1865-1873 között, majd 1889-től a Pennysilvania Egyetem geológus és őslénytan professzora.           

 Élete során 56 dinoszaurusz fajt fedezett fel, melyek közül megemlitjük a Camarasaurus-t és a Coelophysis-t. Részt vett a Csontháborúban, s ellenfele Charles Marsh volt. A Csont-háború a két nagy paleontológus között zajlott, s abban állt, hogy ki-ki mennyi prehisztorikus élőlény maradványait találja meg. A ,,háború’’ hyőztese Marsh lett, de Cope dinoszauruszai híresebbek. Ezen kivül 1000 fajt és Új-Mexikó legrégebbi emlőseit találta meg, illetve kb. 1200 tudományos írást hagyott ránk.

 

1897-ben halt meg Philadelphiában. Végrendelében kérte, hogy csontvázát használják fel a Homo sapiens holotípusaként. De időközben a maradványai leromlottak, s ez nem valósult meg.

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 1
Heti: 10
Havi: 9
Össz.: 13 687

Látogatottság növelés
Oldal: Edward Cope
ECPA - © 2008 - 2024 - ecpa.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »